Srpen 2007

Rozdíl mezi muži a ženami

28. srpna 2007 v 15:15 *Zábava*
Oslovení:
Jdou-li spolu Lenka, Zuzka, Dáša a Majka do kavárny, oslovují se Lenko, Zuzko, Dášo a Majko. Jdou-li spolu Michal, Karel, Robert a Honza do hospody, oslovují se Tlusťochu, Godzilo, Klikaři a Smraďochu.
Placení:
Když mají platit celkem 225.50, hodí Michal, Karel, Robert a Honza na stůl každý furiantsky stovku a tvrdí, že nemají drobné a nechtějí nazpět. Když mají platit společnou útratu děvčata, vytáhnou z kabelek kalkulačky.
Peníze:
Muž za věc v ceně 10 Kč zaplatí 20 Kč, pokud ji potřebuje. Žena zaplatí 10 Kč za blbost v ceně 20 Kč, kterou nepotřebuje, protože je na to sleva.
Koupelna:
Muž má v koupelně 5 věcí: kartáček na zuby, pastu, holicí strojek, mýdlo a ručník. Typická žena má v koupelně cca 337 věcí. Většinu z nich muž nedokáže identifikovat.
Hádky:
Žena má v hádce vždy poslední slovo. Cokoli řekne poté muž, je začátkem další hádky.
Kočky:
Žena miluje kočku. Muž říká, že miluje kočku, ale když se žena nedívá, nakopne ji.
Budoucnost:
Žena má obavy o budoucnost, dokud se nevdá. Muž nemá obavy o budoucnost, dokud se neožení.
Úspěch:
Úspěšný muž je ten, co vydělá víc peněz, než jeho žena dokáže utratit. Úspěšná žena je ta, která takového muže najde.
Manželství:
Žena si vezme muže a doufá, že se změní, ale marně. Muž si vezme ženu a doufá, že se nezmění, ale marně.
Paráda:
Žena se vyparádí, když jde nakupovat, zalít květiny, vynést smetí, zvednout telefon, přečíst si knížku nebo vzít ze schránky dopis. Muž se vyparádí na svatbu a na funus.
Přirozenost:
Muž po probuzení vypadá stejně, jako když si šel lehnout. Žena během noci jaksi zoškliví.
Děti:
Žena ví o svých dětech všechno. Ví o jejich objednávkách k zubaři, o jejich láskách, kamarádech, oblíbeném jídle, tajných obavách i nadějích. Muž si nejasně uvědomuje, že v baráku žijí jacísi malí lidé.
A na závěr myšlenka pro dnešní den:
Ženatý muž může zapomenout na své chyby. Je zbytečné, aby si tutéž věc pamatovali dva lidé...

Návod k čištění Vašeho WC

28. srpna 2007 v 15:05 *Zábava*
Návod k čištění Vašeho WC:
1. Otevřte víko WC a nalijte dovnitř asi 1/2 šálku spec. šamponu pro zvířata
2. Vezměte Vaši kočku do náručí a hlaďte ji, zatímco se opatrně pohybujete směrem k WC.
3. V příhodném okamžiku vhoďte kočku do záchodové mísy a okamžitě přiklopte víko. Možná by bylo lepší si na víko hned stoupnout.
4. Kočka nyní začne samostatně s čištěním, přičemž bude produkovat velké množství pěny. Hlasitymi zvuky z WC se nenechte mýlit, Vaše kočka si to prožívá.
5. Nyní použijte několikrát splachovadlo, kvůli "Power-wash" a abyste dokonale spláchli nečistoty.
6. Zůstaňte stát na víku WC a poproste někoho, aby otevřel domovní dveře. Ujistěte se, zda se mezi WC a domovními dveřmi nenachází žádná osoba.
7. Potom s dostatečným odstupem a co možná nejrychleji odklopte víko WC. Kožich kočky bude na základě její značné rychlosti proudem vzduchu vyfenován do sucha.
8. Záchod i kočka jsou tímto opět zářivě čistí.
S milým pozdravem Váš pes
obrazová příloha:Karikatury

28. srpna 2007 v 15:01 *Galerie*
Jack Nicholson
Mick Jagger
Tina Turner
Silvester Stalonne
Madonna
Arnold Schwarzenegger
David Bowie
Goldie Hawn
Clint Eastwood
Rod Steward
Humphrey Bogart

Frajer

28. srpna 2007 v 14:59 *Galerie*

Návštěvnost za týden 20.8.2007 - 26.8.2007

28. srpna 2007 v 14:59 *Statistiky*
Navstevnost za minuly tyden (20.8.2007 - 26.8.2007) je:
Pondeli: 140
Utery: 92
Streda: 137
Ctvrtek: 141
Patek: 112
Sobota: 153
Nedele: 103

Celkem: 878

Návštěvnost za týden 13.8.2007 - 19.8.2007

28. srpna 2007 v 14:57 *Statistiky*
Navstevnost za minuly tyden (13.8.2007 - 19.8.2007) je:
Pondeli: 138smile.gif
Utery: 84
Streda: 131smile.gif
Ctvrtek: 142
Patek: 136smile.gif
Sobota: 147
Nedele: 124smile.gif

Celkem: 902

Můj další blogísek

25. srpna 2007 v 17:35 *Moje blogy*
Ahoj!Nechceš se přihlásit do kouzelné školy v Bradavicích?Jestli ano,koukni se SEM!

Můj další blog

24. srpna 2007 v 13:41 *Moje blogy*
Můj další blog je sice zrušený,ale přesto na něm najdete spoustu věcí!

Dianina,charitativní činnost

16. srpna 2007 v 11:01 *Princezna Diana*
Služba ostatním lidem

Charitativní činnost

Lady Diana navštěvovala nemocnice, utěšovala nemocné a převzala ochranu nad několika charitativních organizacích. Diana také zorganizovala veřejnou dražbu 79 oděvů posbíraných za celých 15 let, jež byla po boku prince Charlese. Veškerý výtěžek věnovala charitě.

Minová pole

V lednu roku 1997 navštívila Angolu, kde sloužila u mezinárodního červeného kříže jako VIP dobrovolník. Šla na návštěvu do Nemocnice k lidem, kteří přežili výbuch nášlapné miny, účastnila se projektu "uvědomění si nebezpečnosti min okolo domovů a vesnic"
V srpnu 1997 odjela do Bosny a celým světem proletěla Fotografie princezny ve vojenské bundě a helmě, procházející se po minovém poli. Její zájem v minách byl zaměřen převážně na zranění jimy způsobenými a nejvíce na dětech, i když válka už dávno skončila.
Princeznina snaha ovlivnila v lednu 2005 Organizaci spojených národů (OSN), která vehementně apelovala na národy jako producenty velkého množství min. Čína, Indie, Jižní Korea, Pákistán, Rusko i USA podepsaly Ottawskou smlouvu, která zakazuje výrobu mailu a jejich užití.

AIDS

Další fotkou, která obletěla svět v dubnu roku 1987, byla Lady Diana sedící na posteli člověka nakaženého virem HIV a hladící mu ruku. Chtěla tak ukázat světu, že tito lidé si nezaslouží žádnou izolaci a opovržení, ale soucit a vlídnost ostatních. Zároveň tak dala trpícím naději na lepší život i s nemocí a podařilo se jí změnit názor a pohled veřejnosti. Diana podnikala také tajné návštěvy v nemocnicích u smrtelně nakažených pacientů AIDS. Tyto výlety byly médiím skryty.


Návštěvnost za týden 6.8.2007 - 12.8.2007

14. srpna 2007 v 18:53 *Statistiky*
Navstevnost za tyden (6.8.2007 - 12.8.2007) je:
Pondeli: 109
Utery: 126smile.gif
Streda: 110
Ctvrtek: 124smile.gif
Patek: 117smile.gif
Sobota: 132
Nedele: 123smile.gif

Celkem: 841

Zhodnocení Sušenky blogu

13. srpna 2007 v 13:26
Zhodnocení blogu www.snizek.blog.cz


Životopis

12. srpna 2007 v 10:58 *Eva Péron-Evita*
EVA PERÓN
Evin životní příběh se začíná psát 7.května roku 1919. Narodila se na statku La Unión v Los Toldos (provincie Buenos Aires). Přišla na svět jako nejmladší z pěti nemanželských dětí chudé švadleny Juany Ibarguren a správce zmíněného statku Juana Duarte, přičemž ji jedinou otec odmítl uznat za vlastní. Příjmení Duarte tedy používala neprávem. Pravé také není oficiální datum Evitina narození, jak jej prezentovaly argentinské úřady v době Perónovy vlády. Dle zfalšovaného matričního zápisu z roku 1945 se totiž Eva měla narodit 7.května roku 1922 v Junínu.

V městečku Junín sice Eva s matkou a sourozenci skutečně žila, ale až od roku 1929, kdy Evina sestra Elisa získala místo na junínské poště. Tři roky před tím, než se celá rodina přestěhovala do Junínu, zemřel Juan Duarte při automobilové nehodě. V roce 1934 zavítal do Junínu slavný zpěvák, jedna z legend éry argentinského tanga, Augustin Magaldi. Patnáctileté Evě se podařilo po zpěvákově junínském koncertu protlačit do zákulisí, kde Magaldiho údajně požádala o podporu v jejím plánu odjet do Beunes Aires a stát se herečkou.

Svůj smělý plán o rok později skutečně uskutečnila. Jako šestnáctiletá doslova utekla z domova do vysněného velkoměsta. Nechala za sebou chudobu a bezútěšnost argentinského venkova a rozhodla se vzít osud do svých rukou. Do Buenos Aires přijela 3.ledna, nicméně první angažmá získala až koncem března v divadelní společnosti Evy Frank. Pár dní Eva skutečně bydlela u Magaldiho, poté si pronajala tmavý vlhký pokoj bez oken, ve kterém žila na hranici bídy. V té době Eva vážila pouhých čtyřicet kilogramů a drobnou dívčí postavu si držela ještě několik let.

V roce 1936 již vyrazila na turné po argentinských provinciích s osvětovou hrou Smrtící polibek a vystupovala v dalších hrách, o rok později se díky známosti s automobilovým závodníkem a ředitelem rozhlasového časopisu Emiliem Kartulowiczem objevila v malé roličce na filmovém plátně - v komedii Vteřiny K.O. Vedle toho hrála dál divadlo, začala účinkovat v reklamě a na své konto si připsala první rozhlasovou hru. Bylo jí Bílé zlato vysílané v Radio Belgrano.

V roce 1938 Eva přestoupila do divadelní společnosti Pieriny Dealessi. V květnu 1939 se Eva objevila na titulní stránce časopisu Sintonía, získala první výrazné angažmá v rozhlase a stanula v čele společnosti rozhlasových herců. O 3 roky později se o Evě Duarte mluvilo jako o rozhlasové hvězdě.

Rok 1944 je pro Evu tím nejzásadnějším. Právě v tomto roce se totiž seznámila s Juanem Domingem Perónem, který od června zastával úřad víceprezidenta. K setkání došlo 22.ledna na benefičním koncertu v Lunaparku, na němž se sešli umělci a politici, aby pomohli obětem nedávného zemětřesení v San Juanu. O jejich seznámení kolují nejrůznější historky. Eva Perón prý využila chvilky, kdy se vedle sedícího Peróna uvolnila židle a politika vyvedla z míry oslovením: Díky, Plukovníku, že jste, že existujete. 9.října přestala armáda nečinně přihlížet Perónovým ambicím a připravila vzpouru. Perón byl zbaven veškerých funkcí a o čtyři dny později zatčen.

Perónovo zatčení a deportace vyvolaly masový odpor dělnického hnutí. Za demonstracemi a hlasitými protesty lidu dle mnohých teorií stála právě Eva. 17.října se uskutečnila mohutná lidová manifestace přímo v Buenos Aires, na které si demonstranti vyžádali propuštění. Pod tíhou bouřlivých událostí vyhlásil prezident Farrel na 24.únor 1946 prezidentské a parlamentní volby. Ještě před svým přesvědčivým vítězstvím Perón s Evou uzavřel civilní i církevní sňatek. Perónistický blok ve volbách získal 54%. Perón se ujal úřadu prezidenta 3.června 1946, Eva byla poprvé oficiálně představena jak o první dáma o den dříve na recepci, na níž vzbudila velký rozruch o pohoršení svou dekoltovanou róbou. Evitě bylo v té době pouhých 27 let.Vznikla Justicialistická strana a Sdružení pro volební právo žen, v jehož čele se objevila Eva Perón. Eva v době, kdy se argentinská společnost vyznačovala silným machismem, tedy okázalým společenským přehlížením žen, rozjela kampaň za ženské volební právo.Perón se vydal třetí cestou. Opíral se při tom o deklarovanou sociální spravedlnost a radikální nacionalismus. Na konci této cesty stál dodnes obtížně pojmenovatelný politický režim se silnými totalitními prvky. Zanechal za sebou na jedné straně třeba rozvinutý sociální program, na druhé straně vypleněné hospodářství a pachuť demagogické manipulace s národem.

V roce 1947 Eva uskutečnila propagandistickou cestu po Evropě.V následujícím roce, konkrétně 8.července, byla založena Nadace sociální pomoci Maríi Evy Duarte de Perón. V témže roce byla reformována argentinská ústava. Byl zrušen zákon, dle něhož nemohl být tentýž president zvolen 2x za sebou. V lednu 1950 u Evy lékaři objevili známky nádorového onemocnění. Eva se odmítla podrobit jakékoli léčbě s tím, že nemůže ani na okamžik upustit od svých politických a charitativních aktivit. Ve volbách, které proběhly 11.listopadu 1951 poprvé také za účasti žen, zvítězil Perón 62,5% hlasů. 1.května 1952 přednesla Eva svůj poslední veřejný projev. O týden později, v den Eviných narozenin, jí Kongres udělil titul Duchovní vůdkyně národa. Ke slavnostnímu aktu, v jehož rámci se Perón podruhé ujal prezidetského úřadu, se 4. června Eva objevila na veřejnosti značně zesláblá, podporovala ji zvláštní kovová konstrukce. Po celé Argentině se lidé modlili za Evino uzdravení, u Ministerstva práce vydrželi modlící se lidé klečet celé noci. 26. července 1952 Eva Perón ve 20,23 hodin zemřela. Těla se ujal balzamovač a od 27. července se vystavěnému tělu na Ministerstvu práce přicházely poklonit nekonečné zástupy lidí, které zaplňovaly přilehlé ulice po 2 týdny.

Dne 16.září roku 1955 byl Juan Domingo Perón svržen vojenským převratem. Perón odešel do Exilu v Paraguaji (největší část exilu strávil ve Španělsku). Všechno, co byť jen okrajově souviselo s Perónem či Evitou, bylo novou vládou důkladně zničeno. Vláda zavřela Evinu nadaci, rušila dětské vesničky, jména svrženého prezidenta a jeho zesnulé ženy vymýtila. Evino tělo bylo převezeno do budovy Vojenské zpravodajské služby, kde jej uložili mezi krabice. O jeho osudu kolovaly nejrůznější pověsti. Pravda je taková, že tělo bylo tajně odesláno do Itálie a pohřbeno na milánském hřbitově pod falešným jménem. Do Buenos Aires se vrátilo až v roce 1971.

Muzikál EVITA

12. srpna 2007 v 10:55 *Eva Péron-Evita*
EVITA PERON
Britský muzikál autorů Andrewa Lloyda Webbera (hudba) a Tima Rice (libreto).
Zachycuje příběh druhé manželky argentinského prezidenta Juana Dominga Peróna, Evy Duarte de Perón, ambiciózního děvčete z chudé argentinské venkovské rodiny. Ta se během svého krátkého života vyšvihla až na místo první dámy Argentiny a představovala i po smrti symbol duchovní vůdkyně lidu, z něhož vyšla.
Muzikál byl, stejně jako předtím Jesus Christ Superstar, uveden nejdříve na gramofonových deskách v roce 1976 a ústřední píseň Don't Cry For Me Argentina se probojovala do čelních míst hitparád.
Světová premiéra proběhla 21.6.1978 v londýnském Prince Edward Theatre. Za oceán se muzikál dostal o rok později. Začátkem května roku 1979 se poprvé představil v Los Angeles, odkud se po devíti týdnech přestěhoval na dalších několik týdnů do San Francisca. Premiéra na newyorské Broadwayi se konala 25.9.1979.
V České republice byl muzikál uváděn společností Musical od 29.8.1998 v Divadle Spirála na pražském Výstavišti v režii Petra Novotného a Romana Štolpy. České texty napsal Jiří Bryan a v hlavních rolích si zahráli Radka Fišarová, Tereza Slouková (Evita), Dan Bárta, Martin Havelka, Josef Štágr (Che), Jiří Bareš, Petr Spálený, Josef Štágr (Juan Perón), aj.